Польща "не бачить підстав" зупиняти навалу путінських "Нічних вовків"

29 April, 2017 - 11:11

Остаточне рішення про те, чи учасники шовіністичного байкерського клубу “Нічні вовки”, які напередодні вирушили з мотопробігом країнами східної Європи до Берліна, в'їдуть на територію Польщі, прийматимуть... прикордонники.

Про це йдеться у відповіді МЗС Польщі на інформаційний запит власного кореспондента Укрінформу.

“До МЗС та інших офіційних органів польської держави до цього часу не надходило прохання посольства Російської Федерації у Варшаві про поліцейський супровід чи іншого роду логістичну підтримку у зв'язку із запланованим перебуванням на території РП чи проїзду польською територією учасників мотопробігу з нагоди 72-річчя перемоги у "Великій Вітчизняній війні". У зв'язку з цим, відповідні польські органи не мають формальних підстав надати чи не надати згоду на в'їзд і перебування на території РП учасників події”, - йдеться у заяві польського зовнішньополітичного відомства.

У МЗС підкреслили, що й у попередні роки Польща не блокувала проїзд до країни мотоциклістам, які прагнули вшанувати пам'ять жертв на кладовищах у Польщі “за умови виконання ними усіляких формальних вимог”.

Як наголошується, польська історична традиція передбачає повагу до усіх жертв і загиблих, як і місць їх поховання.

Зауважимо, 26 квітня в Польщі на цвинтарі в с. Грушовичах під Перемишлем, де поховані повстанці УПА, польські націоналісти за згоди місцевої влади демонтували пам'ятник і Державний герб України на ньому. Міністерство закордонних справ України висловило своє обурення акцією, яку воно назвало провокацією. У Міністерстві культури та національної спадщини Польщі заявили, що пам'ятник був встановлений із порушенням чинного польського законодавства

“Одночасно ми рішуче виступаємо проти усіляких дій, які мають на меті використання такого роду річниць і пов'язаних з ними урочистостей, а також місць поховань на території Польщі жертв і загиблих, для здійснення антипольської агітації, яка спирається на нарратив, що ставить під сумнів історичні факти і дії, які поширюють антагонізм між народами”, - йдеться в заяві МЗС РП.

Підкреслюється, шо рішення про можливий в'їзд на територію Польщі конкретних осіб приймає Прикордонна служба на підставі оцінки щодо ситуації з безпекою і публічного порядку.

Нагадаємо, мотоциклісти наближеного до Кремля шовіністичного байкерського клубу “Нічні вовки” напередодні вирушили з Москви мотопробігом до Берліна. Їх траса пробігатиме через території Росії, Білорусі, Польщі, Словаччини, Угорщини, Чехії та Німеччини. Мотопробіг має завершитися 9 травня у Берліні.

Нагадаємо, у 2015 та 2016 роках “Нічні вовки” мали проблеми з перетином кордону ряду європейських країн, зокрема Польщі.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.