"Мінімалка" і середня зарплата: цяцянки від Кабміну та реалії в сусідній Польщі

31 May, 2017 - 22:22

Середня заробітна плата в Україні сьогодні становить 6600 гривень, а до кінця року це показник може зрости до 7100 гривень.

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева під час засідання уряду, пише Економічна правда.

"Зростання середньої заробітної плати ми прогнозували в липні 2016 року на 2017 рік до 5900 гривень, зараз прогноз - 7100 гривень, при тому, що зараз середня заробітна плата 6600 гривень на місяць", - сказав він.

Рева також зазначив, що розмір фонду оплати праці у липні 2016 році прогнозувався на рівні 666 млрд гривень на 2017 рік за оптимістичним сценарієм, за песимістичним - 656 млрд гривень, сьогодні ж цей прогноз становить 769 млрд гривень.

За словами міністра, підвищення показників вдалося досягти завдяки роботі з детінізації.

Раніше повідомлялось, що номінальна заробітна плата у 2016 році зросла на 37,7%.

Це повідомлення викликало у більшості читачів цілком природній сарказм. Зокрема, у тій же "ЕП" люди коментують чергову урядову обіцянку наступним чином:

Евгений Нагирный
А може хватить лапшу на вуха вішати .
Sergey Suhonos ·
...Довбані Реви, Кубіви, Гройсмани і їм подібні...
Про що ви говорите?
Скажіть колективу "Черкасиобленерго", коли
виплатите заборговану зарплату за 5 (п"ять)! Карл! місяців?

Роман Рожак ·

Кубів - 43,5тисячі, медсестра - 3,2тисячі. Середня-23,35. Вау!!!
Медсестра щаслива!

Сергій Бублик ·
Доярка 3000 - керівник Нафтогазу 500000 = 251500 середня - доярка просто в шоці !!!

 

Аналогічний шквал обурених коментарів викликало й повідомлення на офіційній сторінці Урядового порталу у Фейсбуці:

 

 

 

Мария Линих якщо я їм капусту, а депутат м'ясо, то в середньому ми їмо голубці )))

Tetiana Sudak

Tetiana Sudak Середньомісячна ЗП розраховується згідно статистичних спостережень, але до якого біса отаку дурню писати? Це точно Урядовий портал чи "одна баба казала"?
НравитсяЕще реакции
· Ответить · · 9 ч
Ірина Ткаченко
Ірина Ткаченко Якщо рахувати з/п суддів і медсестер, а потім виводити щось середнє... Дуже об'єктивна інформація, правда?)))
НравитсяЕще реакции
· Ответить · · 7 ч
Александр Вознюк
Александр Вознюк Не погано, але мабуть ще поки залишусь в Стокгольмі, дивись і рівень життя підніметься :))....
НравитсяЕще реакции
· Ответить · · 2 ч
Анатолій Савенко
Анатолій Савенко Це означає, що коефіцієнт зарплати при нарахуванні пенсії буде дуже низьким, а тому пенсія - дуже маленька !
НравитсяЕще реакции
· Ответить · · 5 ч
Volodymyr Leus
Volodymyr Leus Уряд погіршив прогноз щодо інфляції в річному вимірі (грудень до грудня) до 11,2% замість 8,1%.
НравитсяЕще реакции
· Ответить · · 6 ч
Владимир Сирота
Владимир Сирота Реально, "рівень середньомісячної зарплати, затверджений сьогодні урядом" - це ж якийсь п@здец. Хто це написав?
НравитсяЕще реакции
· Ответить · · 8 ч
Сергей Бронин
Сергей Бронин Рост зарплаты должен сопровождаться ростом пенсий, а по ним пока больше вопросов, чем ответов.
НравитсяЕще реакции
· Ответить · · 4 ч
Той Во
Той Во Це означає що можуть вирости ціни, так як це було з мінімалкою...

Тарас Галайда

Тарас Галайда Неужели тот олух который писал данный прессрелиз считает, что все вокруг глупее его и поведуться на эту чушь. Средняя з/п это статистический показатель за уже прошедший период, и установить или повысить его Кабмин не может. Манипуляция на уровне директора Винницкого базара.
НравитсяЕще реакции
· Ответить · 4 ч
Евген Бри
Евген Бри Бегу пришивать карманы
НравитсяЕще реакции
· Ответить · · 9 ч
Ярослав Олейников
Ярослав Олейников Что за дичь тут написана?
Tatiana Dubovska
Tatiana Dubovska КОЛИ зросте мінімальний прожитковий мінімум і на яку суму?!
Ирина Романова
Ирина Романова А он вырос,я получала 160гр,а в этом месяце 168гр.
Вера Литвиненко

Вера Литвиненко мабуть, чиновники знову збільшать собі зарплатню...

А ми, натомість, пропонуємо нашим читачам порівняти, як скрупульозно вираховують мінімальну та середню заробітну плату у сусідній нам Польщі - за даними видання vsetutpl.

Окрім цього, уряд країни постійно працює над покращенням умов роботи в Польщі не лише для самих громадян, але й для іноземців. Польські фірми все більш охоче приймають на роботу українців, навіть на посади, що вимагають високої кваліфікації. В сусідній країні наші співвітчизники мають шанс заробити значно більше, ніж вдома. До того ж рівень зарплат в Польщі постійно зростає. 

Мінімальна зарплата в Польщі станом на 2017 рік

З 1 січня 2017 року мінімальна заробітна плата в Польщі становить 2000 злотих (приблизно 14000 грн - Ред.) або 1459 злотих без врахування податків). У порівнянні з минулим роком мінімальна ставка зросла аж на 150 злотих, або на 8,1%. Нововведення стосується лише тих працівників, які підписали зі своїми роботодавцями трудовий договір (umowa o pracę). За підрахунками, таких осіб, які працюють в Польщі  по трудовому договору і отримують мінімальну зарплату, є близько 1,3 млн.

А для тих, хто працює в Польщі на основі цивільно-правових договорів, таких як договір-доручення (umowa zlecenia) чи договір підряду (umowa o dzieło), встановили рівень мінімальної ставки за годину роботи - з 2017 року вона становить 13 злотих з врахуванням податків. Цікаво, що відтепер в Польщі виплачується однакова ставка і за годину роботи в будні дні, і за роботу на вихідних. 

Мінімальна ставка для молодих спеціалістів в Польщі в 2017 році

Разом із підвищенням рівня мінімальної зарплати, в польському законодавстві щодо працевлаштування з'явились деякі інші зміни. Так, з 2017 року на мінімальну ставку в Польщі можуть претендувати всі кандидати, незалежно від стажу роботи. Таке нововведення піде на руку тим, хто тільки розпочинає свою кар'єру, адже раніше зарплата молодого спеціаліста в Польщі не могла бути меншою ніж 80% від мінімальної ставки. Відтепер таким працівникам платитимуть щонайменше 100% від мінімальної зарплати, тобто від 1459 злотих "на руки".

Доплата до мінімальної зарплати в Польщі за роботу вночі

Якщо працівник в Польщі змушений виходити на роботу в нічну зміну (тобто в період з 22:00 по 7:00), роботодавець повинен доплачувати йому 20% від ставки за годину роботи, що вираховується з мінімальної зарплати. Це означає, що до ставки за кожну робочу годину в нічну зміну працівник отримує додатково від 2,3 до 2,5 злотих (залежно від місяця).

Оплата за працевлаштування на півставки в Польщі

Якщо працівник підписав в Польщі трудовий договір про працевлаштування не на повну ставку, то мінімальна зарплата у такому випадку повинна вираховуватись пропорційно до ставки. Тобто, якщо вас прийняли на роботу на півставки, відповідно до рівня мінімальної зарплати в Польщі станом на 2017 рік, ви отримуватимете щонайменше 1000 злотих з урахуванням податків.

Оплата за простій на підприємстві в Польщі в 2017 році

Якщо через незалежні від вас обставини ви змушені відкласти виконання своїх робочих обов'язків, роботодавець повинен відшкодувати вам час простою на підприємстві. З 2017 року таке відшкодування в Польщі не може становити менше, ніж рівень мінімальної зарплати. Аналогічне правило стосується випадків, коли роботодавець платить працівнику матеріальне відшкодування через дискримінацію або мобінг (форма психологічного тиску у вигляді цькування співробітника) на робочому місці.

 

Підписання трудового договору в Польщі

Після того, як мінімальна зарплата в Польщі зросла, працедавець не зобов'язаний підписувати з найманим робітником новий трудовий договір. Тобто ви можете продовжувати працювати відповідно до договору, підписаного раніше, але роботодавець у будь-якому випадку зобов'язаний платити вам не нижче ніж встановлена на даний момент мінімальна заробітна плата в Польщі.

Покарання за порушення законодавства щодо мінімальної зарплати в Польщі в 2017 році

Якщо зарплата працівника є нижчою за мінімальну в Польщі, це вважається прямим порушенням його прав і карається штрафом від 1 тисячі до 30 тисяч злотих для роботодавця. За дотриманням законодавства у сфері працевлаштування слідкує Державна інспекція праці Польщі, яка цьогоріч анонсувала ретельні перевірки польських роботодавців

Прогнози щодо рівня мінімальної зарплати в Польщі на 2018 рік

За прогнозами польського уряду, в 2018 році мінімальна зарплата в Польщі становитиме 2049 злотих з урахуванням податків. Ставка за годину роботи зросте відповідно до 13,30 злотих. Інформація офіційно підтвердиться 10 травня 2017 року, адже тоді польський уряд буде зобов'язаний офіційно представити макроекономічні прогнози. 

Середня зарплата в Польщі в 2017 році

У IV кварталі 2016 року середня заробітна плата в Польщі становила 4 218,92 злотих, що на 4% більше у порівнянні з попереднім роком. На 2017 рік експерти передбачали ріст середньої зарплатні аж на 5,7 відсотка. Так, станом на перший квартал 2017 року середня зарплата в Польщі вже становить 4 353,55 злотих (приблизно 30000 грн, - Ред.) з урахуванням податків. Це на 4,1% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.  

До вашої уваги пропонуємо також інформацію Центрального статистичного офісу Польщі щодо середнього рівня виплат працівникам різних сфер станом на лютий поточного року.

Середня зарплата в Польщі для працівників підприємств

Найвищу середню зарплату в Польщі отримали працівники підприємств на території Мазовецького (5 249 злотих), Поморського (4 525 злотих) та Сілезького (4333 злотих) воєводств. Разом з тим, найнижчий рівень середньої зарплати в цьому секторі встановили у таких воєводствах:

 • Вармінсько-Мазурське (3 459 зл);
 • Свентокшиське (3 548 зл);
 • Підкарпатське (3 580 зл).

Середня зарплата працівників підприємств у цілій Польщі станом на лютий 2017 року становить 4 305 злотих.

середня зарплата в польщі 2017

wynagrodzenia.pl

Середня зарплата в Польщі у сфері промисловості

Найвищий рівень середньостатистичних виплат для працівників сфери промисловості в Польщі зафіксували у таких воєводствах:

 • Мазовецьке (4 952 зл);
 • Сілезьке (4 752 зл);
 • Нижньосілезьке (4 589 зл).

Водночас, найнижчу середню зарплатню у сфері промисловості в Польщі одержують мешканці Вармінсько-Мазурського (3 552 зл), Підляського (3 691 зл) та Свентокшиського (3 692 зл) воєводств. Щодо показника середньої зарплатні в цьому секторі у Польщі загалом, то він становить 4 311 злотих.

 

середня та мінімальна зарплата в польщі 2017

Середня зарплата працівників переробної промисловості в Польщі

У переробній промисловості в Польщі найбільші прибутки отримали мешканці таких трьох воєводств:

 • Мазовецьке (4 690 зл);
 • Нижньосілезьке (4 342 зл);
 • Сілезьке (4 227 зл).

Разом з тим, найнижчі середні виплати отримали працівники переробної промисловості з таких воєводств:

 • Люблінське (3 499 зл);
 • Вармінсько-Мазурське (3 512 зл);
 • Свентокшиське (3 609 зл).

Середня зарплата у переробній промисловості  по всій країні станом на 2017 рік - 4 052 злотих.

зарплати в польщі по воєводствах

Середня зарплата в Польщі у сфері будівництва

У сфері будівництва найбільшу середню зарплатню в Польщі отримують працівники з таких воєводств, як Мазовецьке (5 206 зл), Підляське (4 484 зл) та Нижньосілезьке (4 324 зл), а найменшу - мешканці Люблінського (3 212 зл), Любуського (3 249 зл) та Підкарпатського (3 269 зл) воєводств. Середній показник по всій Польщі - 4 141 злотий.

зарплати в польщі по галузях

Середня зарплатня в Польщі у сфері торгівлі та ремонту транспортних засобів

Найвищу середню зарплату в Польщі в лютому 2017 року одержали працівники цих сфер у Мазовецькому (5 561 зл), Поморському (4 346 зл) та Нижньосілезькому (3 752 зл)воєводствах. Водночас найнижчий рівень середньої зарплати працівників сфери торгівлі та ремонту ТЗ зафіксували у таких воєводствах:

 • Підкарпатське (3 011 зл);
 • Вармінсько-Мазурське (3 051 зл);
 • Любуське (3 233 зл).

Середня зарплата працівників цих сфер у цілій Польщі станом на лютий 2017 року становить 4 082 злотих.

 

середня зарплата в польщі за 2017 рік

Середня заробітна плата в Польщі у сфері транспорту та для працівники складів

Працівники сфери транспорту та складів в Польщі у лютому 2017 року отримували в середньому 3 883 злотих за свою роботу. Якщо розібрати дані по воєводствах, то найвищий рівень зарплат зафіксували у таких воєводствах:

 • Поморське (4 619 зл);
 • Мазовецьке (4 252 зл);
 • Західнопоморське (3 861 зл).

Разом з тим, найменше у цих сферах заробили працівники з Вармінсько-Мазурського (3 054 зл), Підкарпатського (3 113 зл) та Куявсько-Поморського (3 136 зл) воєводств. 

середня зарплата в європі

Середня заробітна плата у працівників готельно-ресторанного бізнесу в Польщі

У готельно-ресторанному бізнесі найбільші прибутки отримали працівники з таких трьох воєводств Польщі:

 • Нижньосілезьке (3 773 зл);
 • Мазовецьке (3 591 зл);
 • Поморське (3 089 зл).

Разом з тим, найнижчі середні виплати отримали працівники готельно-ресторанного бізнесу з таких воєводств:

 • Опольське (2 414 зл);
 • Лодзинське (2 483 зл);
 • Любуське (2 638 зл).

Середня зарплата у готельно-ресторанному бізнесі по всій країні станом на 2017 рік - 3 137 злотих.

зарплати в польщі 2017

Середня заробітна плата в Польщі у сфера інформації та комунікації

У сфері інформації та комунікації в Польщі найбільшу середню зарплатню отримують працівники з таких воєводств, як Поморське (9 193 зл), Мазовецьке (8 666 зл) та Підкарпатське (7 993 зл), а найменшу - мешканці Підляського (4 241 зл), Опольського (4 629 зл) та Вармінсько-Мазурського (4 991 зл) воєводств. Середній показник по всій Польщі - 7 910 злотих. Водночас, під час підрахунків у цій сфері не брались до уваги дані із Західнопоморського воєводства, оскільки поки що вони відсутні.

мінімальна та середня зарплати в польщі 2016-2017

 

Якщо підсумувати інформацію щодо середньої зарплатні в Польщі станом на лютий 2017 року, то найбільш прибутковою є сфера інформації та комунікації, а високий рівень зарплати отримують працівники в таких воєводствах:

 • Мазовецьке
 • Нижньосілезьке
 • Поморське

З другого боку, найнижчий рівень середньої заробітної плати в лютому 2017 року мали працівники готельно-ресторанного бізнесу, а також сфери транспорту та працівники складів. Найменш прибутковою є робота у таких воєводствах:

 • Вармінсько-Мазурське
 • Свентокшиське
 • Підкарпатське

Сусіднє з Україною Підкарпатське воєводство лідирує лише у сфері інформації та комунікації - середня заробітна плата там складає майже 8 000 злотих. Водночас, доволі низькі зарплати отримують мешканці Підкарпаття, що працюють у таких сферах, як підприємництво, будівництво, транспорт, торгівля та ремонт ТЗ.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.